Akce za námi

Vánoční turnaj v badmintonu       
28. 12. 2018 

Kdo by po Vánocích neocenil možnost vyběhat uložené kalorie! Do jejich likvidace jsme se pustili na kurtech v Trojhalí na Karolině a musíme říct, že úspěšně 🙂

 

Mikulášský ping-pongový turnaj 

1. 12. 2018         

Již čtvrtý ročník ping-pongového turnaje, který jsme uspořádali ve spolupráci s Dakoťáky. Dali jsme si tradiční zelňačku a k  tomu jsem se téměř čtyři hodiny honili za ping-pongovými míčky 🙂

 

 

Zimní pátky s deskovkami

Od 7. prosince jsme zahájili pátky s deskovkami v klubovně Na Mýtě 10/1556 v Ostravě na Hrabůvce. Před rok vyšlo pár deskovkových novinek, tak jsme je chtěli vyzkoušet!

 

 

Mistrovství České republiky v Osadnících z Katanu

21. října 2018

I letos do Prahy vyrazili naši dva zástupci, kteří se kvalifikovali v Ostravském kole na Mistrovství České republiky v Osadnících z Katanu. Tomáš „Uhlík“ Uhl se umístil na čtyřicátém šestém místě a Štefan „Pišta“ Greš na čtrnáctém místě! Turnaje se zúčastnili i naši kamarádi z Bratislavy. Lucia „Glumík“ Šenkýřová se umístila na nádherném třetím místě a Daniel „Dolf“ Šenkýř na čtyřicátém druhém místě.

 

 

Sraz LT Mimoni

21. – 23. září 2018 

Na Srazu Mimoňů se setkalo celkem 26 účastníků, kterým se podařilo překazit zákeřné plány profesora Hamsterštyka. Chtěl zrušit prázdniny! Ale to se Mimoňům ani za mák nelíbilo a díky jejich zásahu si můžeme užívat letní prázdniny i příští rok!

Fotogalerie ze Srazu letního tábora Mimoni 2018 – ZDE

 

Letní tábor „Mimoni“

 30. 6. 2018 – 14. 7. 2018  

V letošní roce, jsme již po druhé, uspořádali tábor pro děti z Čech a Slovenska, ve  spolupráci s občanských sdružením Casiuss z Bratislavy. Tábor se uskutečnil v Bobrovecké dolině, v Západních Tatrách na Slovensku. Tábora se zúčastnilo celkem 43 účastníků.

Táborem nás provázela hra na téma  ,,Mimoni“, kde si děti mohli zahrát hry s oblíbenou dětskou tématikou. Ubytováni jsme byli v indiánských stanech tee pee. Vyšlo nám velice pěkné počasí, vše proběhlo podle plánu, dětem se velmi líbilo.

 Fotogalerie z letního tábora Mimoni 2018 – ZDE 

 

 

Fantom Ostravy

20. dubna 2018    

Takticko dopravní hra v ostravské městské hromadné dopravě plná dobrodružství a napětí! Jako každý rok byli účastníci nadšeni z chytání fantomů a pochutnali si na opékaných špekáčcích 🙂

Fotogalerie Fantoma Ostravy 2018 – ZDE

 

 

ROK 2017

 

Vánoční turnaj v badmintonu

29. prosince 2017

Vánoční badminton je sportovní akce, kterou pořádáme tradičně mezi Vánocemi a Silvestrem. Hráli jsme v kuse cca čtyři hodinky a poslední hodinku jsme si pinkali jen tak. Akce se opět velmi vyvedla a těšíme se na další rok 🙂

Fotogalerie z Vánočního turnaje v badmintonu 2017

 

Mikulášský ping-pongový turnaj

2. 12. 2017     

Již třetí ročník ping-pongového turnaje, který jsme uspořádali ve spolupráci s Dakoťáky.

Fotogalerie z Mikulášského ping-pongu 2017

Kouzelný les dětem

5. listopadu 2017 

Překrásnou akci pro děti připravili SMĚR centrum volného času, z.s.  a  hnutí občanů Ostravak v Ostravě – Bělském lese. Naše opska zajišťovala lezeckou stěnu a oběd pro všechny pořadatele.

 

 

Mistrovství České republiky v Osadnících z Katanu

22. října 2017 

Letos jsme do Prahy vyslali naše dva zástupce, kteří se kvalifikovali v Ostravském kole na Mistrovství České republiky v Osadnících z Katanu. A neudělali nám ostudu! Tomáš „Uhlík“ Uhl se umístil na úžasném prvním místě a Štefan „Pišta“ Greš na třetím!

 

 Sraz letního tábora „Hiawathův odkaz“

22. – 24. září 2017  

Sraz tábora proběhl na táborové základně Višňovka ve Vyšních Lhotách. Chatička byla pěkná, ale počasí nám nepřálo. Celý víkend nám propršelo. Ale my jsme se nedali odradit a hráli jsme si v chatě 🙂 Byl to parádní víkend, plný táborových kamarádů a nových her a zábavy!

Fotogalerie ze srazu letního tábora ZDE

 

Hokejbalový turnaj o „Ostravský pohár“

2. – 3. září 2017  

Turnaj proběhl na hokejbalovém hřišti ve Vřesině.

Fotky z turnaje ZDE

 

  Letní tábor „Hiawathův odkaz“

 1. 7. 2017 – 15. 7. 2017  

Prožili jsme patnáct dní jako indiáni v přírodě, naučili jsme se střílet z luku, hrát lakros, kouřit dýmku míru a žít v souladu s přírodou jako praví indiáni!

Fotogalerie z letního tábora ZDE

 

 

Kvalifikační turnaj v Osadnících

22. dubna 2017

V sobotu se v naší klubovně sešlo 46 nadšenců, aby si zahráli velkolepou deskovou hru Osadníci z Katanu. Vesnice, města a cesty jsme stavěli jednu za druhou! Turnaje se zúčastnili děti i dospělí.

 

 

 Fantom Ostravy

21. dubna 2017

Páteční odpoledne jsme zasvětili chytání Fantomů, kteří se pohybovali po Ostravě. Akce se zúčastnilo celkem  31 chytačů v sedmi týmech. Celkem jsme během tří hodin vypustili čtyři Fantomy a všichni byli úspěšně polapeni.

Pořadí vítězů:

1.Nějak                                       2.Yzolepy                                        3.Pamidrpaka

 

 

 

ROK 2016

 

Vánoční badmintonový turnaj

27. prosince 2016

I letos jsme se po Vánocích sešli v Trojhalí na Karolině, abychom shodili „vánoční kila“. Odvážných sportovců se sešla spousta a nebáli se na hřišti hýbat. Hráli jsme tradičním způsobem – každý si vytáhl číslo, které mu patřilo po celou dobu turnaje a dle rozpisu se na jednotlivé zápasy míchaly dvojice, aby jsme nehráli stále s těmi samými lidičkami. Byla to velmi povedená sportovní akcička. Rovnou jsme si objednali halu i na další rok!

 

Vánoční dílny

21. prosince 2016

Letos jsme zavítali na Vánoční dílny Střední odborné školy Frýdek-Místek, kde jsme pro studenty připravili místnost plnou moderních deskových her jako např. Trans America, Osadníky, Ligretto, Cink, Krycí jména a mnoho dalších! Studenti i učitelé zapojili své mozkové závity a také si užili spoustu zábavy.

 

 

 Mikulášský ping-pong

3. prosince 2016

Mikulášský ping-pong jsme pořádali ve spolupráci s S.K. a K.S. Dakota. Sešlo se 23 hráčů, které jsme rozdělili do dvou skupin. Ve skupinách si zahrál každý s každým. Pro každého účastníka byla připravena zelňačka na posilnění a Mikulášský perníček jako odměna 🙂

 

 

 

 

Celostátní vzájemná výměna zkušeností (CVVZ)

11. – 13. listopadu 2016  

Na letošní CVVZ jsme zajistili autobusovou dopravu do Jihlavy a zpět. Akce to byla parádní, dověděli jsme se spoustu nových věcí a těšíme se na další rok!

 

 

Fantom Ostravy

     23. září 2016     

Fantom opět jezdí po Ostravě! Kdo jej chytí? A kde? Zábavná hra, při které se cestuje městskou hromadnou dopravou si zahrálo 9 týmů. Po lapení Fantoma jsme se sešli u klubovny, kde jsme si opekli špekáčky.

 

 Hokejbalový turnaj o „Ostravský pohár“

26. – 28. srpna 2016

  Turnaje se zúčastnilo z  původně přihlášených 12ti týmů celkem 10 týmů z  okresů    Ostrava, Opava, Olomouc, Frýdek- Místek, Přerov a  Karviná. V pátek dopoledne jsme připravili zázemí pro turnaj (velkoplošný stan, bufet, stany pro  rozhodčí a šatny pro týmy) a provedli jsme rozlosování  týmů. V 16 hod jsme  zahájili  a rozehráli turnaj – základní část. V sobotu dopoledne jsme dokončili základní část, pět týmů postoupilo do závěrečného boje o Ostravský pohár. Zvolili jsme systém „každý s každým“.  V neděli dopoledne jsme dohráli zbývající zápasy a v odpoledních hodinách proběhlo vyhodnocení. Na prvním místě se umístila Dukla Hrabyně, na druhém místě HBC Dakota, na třetím místě byl HBC Frýdek-Místek, na čtvrtém místě se umístili Tygři Poruba a páté místo patřilo HBC Havířov. Turnaje se zúčastnilo celkem 142 hráčů v deseti týmech, ve věku 15-26 let bylo 128 hráčů, zbývajících 14 hráčů bylo do 35 let.

 

 

  Vaření na LT pro AVZO – TSČ ČR

Červenec 2016   

Toto léto jsme měli tu čest vařit na letním táboře v Hustopečích nad Bečvou pro AVZO – TSČ. Naši strávníci byli velmi spokojeni 🙂

 

 

Výroba táborového vybavení

Červen – Srpen 2016

Letos jsme nelelkovali a zase jsme vyráběli táborové vybavení na přání. Jednalo se zejména o tyče na konstrukci k tee-pee, tyče do dveří k tee-pee a spínací kolíky.

 Dětský den v Bělském lese

29. května 2016   

 

 

Exkurze a výlet žáků SOŠ Frýdek – Místek

17. – 19. května 2016

 

 

 

Vaření na Plese S.K. a K.S. Dakota

12. března 2016     

S.K. a K.S. Dakota pořádala ples k 15. výročí své existence a my jsme byli u toho! Zajistili jsme výbornou večeři – domácí bramborový salát a kuřecí řízky. Všem šmakovalo 🙂

Svozy vánočních stromků pro S. K. a K. S. Dakota

Leden – Březen  2016

Již mnoho let pomáháme S.K. a K.S. Dakotě čistit sídliště obvodu Ostrava – Jih od vyhozených vánočních stromků. Dakoťáci stromky natahají na hromady a my je svážíme, plníme s nimi přistavené kontejnery a necháváme je odvézt k recyklaci do OZO Ostrava.

ROK 2015

 

Děravá bota – Velký Javorník

21. listopadu 2015

 

 

Děravá bota – Praděd

12. září 2015

 

Hokejbalový turnaj o „Ostravský pohár“

4. – 6. září 2015

 

 

Stavba kadibudek

Červen 2015

Stavba století na táborové základně Dakoťáků v Bobrovecké dolině proběhla pod stavebním dozorem Čvachtičky a za účasti sedmi párů šikovných ručiček! Přijeďte sami posoudit, zda se nám stavba povedla 🙂

 

 

Výroba postelí

Květen – červen 2015

 

 

 

Děravá bota – Velka Čantorie

30. květen 2015

V pořadí druhá Děravá bota nás motivovala vyšlapat na Velkou Čantoryji, kde jsme mohli navštívit rozhlednu, čehož jsme využili a pokochali jsme se výhledem na krásnou okolní krajinu.

 

 

Den Dětí Havířov

1. června 2015

Bourání kadibudek

duben 2015

Aby mohlo vzniknout něco nového a krásného, je někdy potřeba zbavit se starého a rozbitého… tak se do toho kluci pustili, i když jim počasí zrovna nepřálo…

Výroba tyčí na tee-pee

duben 2015

Na každý indiánský stan, který Dakoťáci staví je potřeby 14 tyčí. Letos jsme jim několik tyčí vyrobili na přání.

Děravá bota – Lysá hora

28. březen 2015 

Fantom Ostravy

20. březen 2015

Akce se zúčastnilo 5 týmů. Vítězný tým Kulaté kostky chytil během dvou hodin dva ze čtyř Fantomů.

Turnaj v Ligrettu

25. únor 2015

 

Vaření guláše na maškarním

31. leden 2015

Turnaj v Osadnících z Katanu

29. leden 2015

 

Turnaj v Cinku a Ligrettu

28. leden 2015

ROK 2014

Vánoční turnaj v badmintonu

28. prosinec 2014

Zúčastnit se jí mohli všichni dospělí hráči, kteří nikdy nevlastnili hráčskou licenci ani nehráli žádnou badmintonovou soutěž. Zpočátku jsme si mysleli, že bude problém tento turnaj naplnit, ale opak byl pravdou… Celkový počet hráčů dosáhl čísla 22, a to ještě turnaj navštívilo několik hráčů, kteří se do turnaje zapomněli nahlásit. Ti bohužel nemohli být pro letošek do turnaje zařazeni.

Turnaj trval celkem 3 hodiny a pak jsme měli hodinku na to, abychom si tentokrát zahráli s tím, s kým jsme chtěli. Pro velký úspěch této akce byla badmintonová hala v Trojhalí ihned zadána i na příští rok (2015). Máme teď celý rok na to, abychom pořádně potrénovali a v Trojhalí zase ukázali, jak nám to všem jde…

 

——————————————————————————————————————————————-

Vznik webových stránek DAKOTA, o.p.s.

Listopad 2014

——————————————————————————————————————————————-